پنل کاربری

مینی دوره بین المللی توسعه محصول پایدار

معرفی دوره

طراحی پایدار

سرفصل های دوره

روز اول : دوشنبه 12 تیر

جنبه‌های پایداری و اهمیت آن در مهندسی

Aspect of Sustainability and its Importance to Engineering

آیا تا به حال به دنبال راهکاری بوده‌اید که بتوانید به محیط زیست اطرافمان احترام بگذاریم و در عین حال از تکنولوژی‌های نوین در حوزه مهندسی و دیزاین بهره‌برداری کنیم؟ رویکرد پایداری یک دانش کاربردی، جذاب و الهام‌بخش برای شماست. در اولین جلسه این دوره، درک عمیقی از مفهوم "پایداری" را به دست خواهید آورد و خواهید فهمید که چرا استفاده از این رویکرد به‌منظور مهندسی و دیزاین بر اساس روندهای جهانی اهمیت و ضرورت دارد. این جلسه به شما کمک می‌کند تا پایه‌های ساختار ذهنی لازم برای استفاده از تفکر طراحی پایدار را تقویت کنید. علاوه بر این، در این جلسه با اهمیت تعادل برقرار کردن بین نیازهای اقتصادی، محیط زیستی و اجتماعی در طراحی و توسعه محصولات و فرایندهای صنعتی آشنا خواهید شد. شما به دنبال روش‌های نوآورانه در مهندسی پایدار هستید و این جلسه به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از دانش و ابزارهای مناسب، مسیری برای رشد و پیشرفت در حوزه مهندسی با توجه به پایداری و حفظ منابع طبیعی را به‌دست آورید. حالا، به این دوره هیجان‌انگیز بپیوندید و نقش مهم خود را در مهندسی پایداری و حفظ زمین به‌خوبی ایفا کنید

روز دوم : چهارشنبه 14 تیرماه

مهندسی پایدار، توسعه محصول و توسعه فرایند: پتانسیل‌ها، فرصت‌ها و محدودیت‌ها

Sustainable Engineering, Product Development and Process DevelopmentPotentials, Chances and Limits

آیا می‌خواهید در حوزه مهندسی و دیزاین به توسعه محصولات و فرایندهایی بپردازید که در آنها پایداری به عنوان یک اصل اساسی مورد توجه قرار می‌گیرد؟ این جلسه به شما فرصتی می‌دهد تا با پتانسیل‌ها و فرصت‌هایی که در مهندسی پایدار، توسعه و طراحی محصول و توسعه فرایند وجود دارد، آشنا شوید. همچنین، محدودیت‌های موجود را نیز به‌دقت مورد بررسی قرار می‌دهیم. با بررسی مطالعات موردی و بهره‌گیری از مثال‌های بهترین و بدترین حالت، شما با چالش‌ها و مزیت‌های این رویکرد مهندسی آشنا می‌شوید.

روز سوم: دوشنبه 19 تیرماه

به سوی تفکر طراحی پایدار

Towards Sustainable Design Thinking

آیا می‌خواهید به عنوان یک طراح با طرز تفکر پایدار تبدیل شوید؟ در این جلسه، به سوی پرورش تفکر طراحی پایدار قدم می‌گذاریم و به شما ابزارها و روش‌هایی را ارائه می‌دهیم که در طراحی محصولات با تمرکز بر پایداری می‌توانید استفاده کنید. با فهمیدن رویکردهای مختلف در طراحی پایدار، قادر خواهید بود به راهکارهای نوآورانه و بهینه‌سازی فرایندهای خود برای حفظ منابع و کاهش اثرات زیان‌بار بر محیط زیست دست پیدا کنید. این جلسه از دوره شما را به سمت یک طراح حرفه‌ای پایدار هدایت می‌کند و در طراحی محصولات و فرآیندهایی که به محیط زیست احترام می‌گذارند، راهنمایی خواهد کرد.

روز چهارم: چهارشنبه21 تیرماه

جنبه های عملی، بررسی نمونه ها، بهترین و بدترین مثال های طراحی پایدار

Practical Aspects, Examples, Best Case Examples, Worst Case Examplesِ

آیا می‌خواهید با جنبه‌های عملی، مثال‌ها و مطالعات موردی در حوزه مهندسی پایدار آشنا شوید؟ این جلسه به شما فرصتی می‌دهد تا با جنبه‌های عملی و کاربردی پایداری در مهندسی و دیزاین آشنا شوید. با بررسی بهترین و بدترین مثال‌ها، شما به راهکارها و استراتژی‌های موثری برای حل چالش‌های پایداری در مهندسی دست خواهید یافت. همچنین، با بررسی مطالعات موردی در حوزه بهترین مثال‌ها و بدترین حالت‌ها، می‌توانید از تجربیات دیگران در این حوزه بهره‌برداری کنید و در تصمیم‌گیری‌های خود بهترین راه را پیش بگیرید. به دوره‌ی مشترک آرسوی آکادمی و شرکت SOHE Technologies GmbH آلمان بپیوندید و از تجربه‌های عملی استاد دوره برای بهبود کارهای پایداری در مهندسی بهره‌برداری کنید.

مخاطبین دوره

ویژه
 • به تمام افرادی که علاقه دارند از واقعیت توسعه محصولات پایدار در آلمان آگاه شوند.
 • تمام افرادی که قصد مهاجرت دارند و مدرک معتبر یک شرکت آلمانی میتواند در تکمیل پرونده مهاجرت آنها نقش بسزایی ایجاد کند.
 • فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های مختلف مهندسی، دیزاین و معماری که به توسعه پایدار و طراحی پایدار علاقه مند هستند.
 • طراحان، معماران و مهندسینی که با روندهای به روز جهانی همراه هستند و به دنبال استفاده از رویکرد طراحی پایدار در طراح هایشان می باشند.
 • افرادی که قصد شرکت در مسابقات جهانی دیزاین با موضوع طراحی پایدار را دارند.
 • افرادی که علاقه مند هستند از چکیده دروس طراحی پایدار در دانشگاه های آلمان و اتریش آگاه شوند.

مدرس دوره

دکتر حسام الدین استاد

دکتر حسام الدین استاد

مدیر عامل و مالک شرکت آلمانی SOHE Technologies GmbH

نویسنده 8 کتاب در زمینه خلاقیت و توسعه محصولات پایدار به زبان انگلیسی و آلمانی

مدیر پروژه شرکت های مرسدس بنز و پورشه

استاد دانشگاه Hochschule Furtwangen آلمان و دانشگاه فنی اتریش

ثبت‌نام در دوره

اطلاعات دوره

 • شروع دوره: 12 تیر
 • 4 جلسه آنلاین
 • کلاس در گوگل میت برگزار و ضبط نمیشود
 • زمان برگزاری: دوشنبه ها و چهارشنبه ها
 • ساعت: 19:30 الی 21
 • در صورت نیاز به پرداخت اقساطی به تلگرام آرسوی پیام دهید (arsoyacademy@)

5,200,000 تومان

همین الان ثبت‌نام کنید!

درباره‌ی آرسوی آکادمی

آرسوی، اولین مرکز آموزشی و پژوهشی در حوزه کارآفرینیِ دیزاین در ایران است که با همکاری جمعی از فارغ التحصیلان طراحی صنعتی و کارآفرینی دانشگاه تهران و با هدف ایجاد ذهنیت کارآفرینی در بین طراحان، هنرمندان و مهندسین ایرانی شروع به ارائه آموزش‌های تخصصی مجازی نموده است.

اعتماد به ما

logo-samandehi

تمامی حقوق این وبسایت برای آرسوی آکادمی محفوظ می‌باشد.